خواص قارچ گانودرما و عوارض آن، بررسی علمی آن بر بدن + فیلم

در حال بارگذاری ویدیو ...

تقریبا دو سالی هست که گیاهی بنام “قارچ گانودرما” خیلی مورد توجه همه مردم قرار گرفته و به نوعی فرشته نجات شناخته شده است ، برای همین لازم شد که بطور تخصصی برای  خواص گانودرما و شناخت دقیق آن، یک مقاله جامع و علمی از سایت های معتبر pubmed و academia برای شما عزیزان جمع آوری کنیم .

در این مقاله قصد داریم از خواص  گانودرما و همچنین از مضرات و یا شایعاتی که برای این گیاه گفته شده را بیان کنیم و شما را کامل راهنمایی کنیم. پس خواهش میکنم تا آخر این مقاله همراه ما باشید. قبل از آنکه به بررسی خواص گانودرما بپردازیم، ابتداء مسئله بسیار مهم تلقین را برای شما مطرح می کنیم تا رابطه مصرف دارو و تلقین بهتر مشخص شود. چراکه اعتقاد به بهبودی یا عدم اعتقاد به بهبودی، تاثیر کاملا مستقیمی در روند بهبودی بیمار دارد و … .

جایگاه تلقین در علم پزشکی (بسیار مهم ) :

رفته رفته و به مرور زمان پزشکان و روانشناسان با دیدن بسیاری از وقائع و آزمایشات به این نتیجه رسیده اند که تلقین می تواند یکی از عوامل بسیار مهم و موثر در روند بهبود و یا بیماری شخص باشد.

تلقین و باور های ما است که بسیاری از وقائع زندگی ما را رقم می زند و برای اینکه میزان تاثیرگذاری تلقین و اعتقاد را بهتر متوجه شویم، حکایتی واقعی را نقل می کنیم:

شخصی که در زندان حبس بود با ترفندی موفق به فرار از آنجا می شود و در قسمتی از یک قطار پنهان می شود و ناگهان متوجه می شود که در قسمتی از یخچال قطار پنهان شده است و در نتیجه مطمئن می شود که قبل از رسیدن قطار به مقصد مطمئنا منجمد خواهد شد لذا یخ زدن را باور کرده و به خودش تلقین می کند که یخ می زند و بعد از رسیدن به مقصد، او کاملا یخ زده بود و این واقعه در شرائطی رخ داد که آن یخچال خاموش بود!!!

همچنین اتفاقاتی به ما می آموزد که کسی که اعتقادی دارد، همان اعتقاد را به خودش تلقین و تحمیل می کند و بدن او و سلول های او هم تحت تاثیر این تلقین عمل می کنند لذا ممکن است در هوایی متعادل کسی دچار یخ زدگی شود!

گانودرما چیست؟
گانودرما چیست؟

با قارچ گانودرما آشنا شوید …

در این بخش قصد داریم تمام جزئیات پادشاه گیاهان دارویی یعنی قارچ گانودرما، از شیوه به وجود آمدن آن تا کاربرد ها و جایگاه درمانی آن در طول تاریخ را برایتان روشن کنیم.

 • نام علمی قارچ گانودرما: Ganoderma lucidum
 • خانواده قارچ گانودرما: Ganodermataceae

در حال حاضر شش رنگ از این قارچ وجود دارد یعنی زرد، سبز، سفید، سیاه، بنفش و قرمز ولی غالب تحقیقات علمی بر گونه ی قرمز رنگ آن می باشد. لذا گانودرما قرمز از جهت کشت و از جهت مصرف، رواج بیشتری دارد. به خاطر همین رواج و شهرت، گانودرما را جزو خانواده قارچ های قرمز محسوب می شود.

همچنین مبتنی بر تحقیقات انجام شده، گونه های بنفش و قرمز رنگ این قارچ دارای کیفیت بالاتری نسبت به دیگر گونه ها هستند.

عموم مردم بر این باور هستند که قارچ های قرمز، سمی و غیر خوراکی می باشند و این نادرست است چراکه قارچ گانودرما نه تنها سمی نیست بلکه سرشار از خواص درمانی است.

قارچ گانودرما جزء قارچ های چتری می باشد و رشد این نوع قارچ ها روی چوب و تنه درخت ها است. حتی عده از محققین گفته اند آن چوبی که گانودرما بر روی آن به وجود آمده و رشد کرده خودش حاوی خواص درمانی است و موجب تقویت دستگاه ایمنی بدن و قدرت بدنی می شود.

گانودرما که دارای هشتاد گونه متفاوت است، در حقیقت یک گیاه خودرو و وحشی است هرچند امروزه در مزرعه های پرورش قارچ، به تولید این قارچ پرداخته می شود.

گانودرما دارای بافتی چوبی است و از ظاهری صیقلی و براق برخوردار است، بعلاوه شباهت خاصی به قارچ های دکمه ای ندارد. بخش هاگدان این قارچ شبیه به کلیه انسان ها است و رنگ آن هم قهوه ای متمایل به قرمز است و این رنگ در لبه های قارچ، کمرنگ تر دیده می شود. اینها ویژگی های ظاهری گانودرما بود و باید بدانید که این قارچ از طعمی بسیار تلخ برخوردار است، لذا در آشپزی کاربردی ندارد.

 

گانودرما با قدمتی بیش از 2000 سال

بیشتر از 2000 سال از قدمت این داروی گیاهی می گذرد. در گذشته، این گیاه درمانی فقط مخصوص بزرگان تمدن ها و امپراطور ها بوده است و مردم عادی از آن محروم بودند.

بر می گردیم به دوران باستان و اعتقادات آن زمان:

در آن زمان معتقد بودند با گانودرما می توان به جاودانگی و آرامش رسید.

مردم چین القاب و عناوینی مثل “قارچ ده ساله” یا “گیاه توانمندی معنوی” را به گانودرما داده بودند. همچنین آنها بر این باور بودند که با نوشیدن یک معجون از گانودرما می توانند به زندگی ابدی و جاودانگی برسند لذا به عنوان اکسیری بزرگ به آن نگاه می کردند.

همانطور که می دانید طب سنتی کشور چین، علاوه بر اینکه قدمتی بسیار بالا دارد، از اعتبار زیادی هم برخوردار است. بنابراین گفته های طب سنتی چینی مورد اعتماد خواهد بود. و ارزش بالای گانودرما در طب سنتی چینی از هیچ کس پوشیده نیست.

 

سابقه درمانی هزاران ساله گانودرما در آسیا

از هزاران سال گذشته، گانودرما در طبّ آسیای شرقی دارای جایگاه مهمی بوده که به عنوان نمونه به جایگاه این قارچ در برخی از کشور های منطقه اشاره می کنیم.

چین: در این کشور نام این قارچ را کلمه ای گذاشته اند که معنایش قارچ درخت زندگی است. همچنین در بسیاری از آثار هنری آنها و دیوار های معابد آنان این قارچ دیده می شود.

به قدری گانودرما برای مردم چین کارایی داشت که در این کشور گانودرما را نمادی برای سلامتی و طول عمر دانستند، همچنین این نماد، معنای شادی و امید به زندگی را هم با خود به همراه دارد.

ژاپن: در طب سنتی کشور ژاپن این قارچ از گیاهان محترم به حساب می آید. کاربرد و نتایج خوشایندی که گانودرما در آن منطقه داشته است باعث شده تا مردم آن منطقه به گانودرما لقب پادشاه گیاهان دارویی بدهند.

 

اسامی و نام های مختلف گانودرما:

نام های دیگری که برای قارچ گانودرما در طول تاریخ وجود داشته عبارتند از:

 • در لهجه محلی چینی به لینگژی و لینگزی شناخته می شود.
 • به زبان ژاپنی هم آنرا قارچ ری‌شی می گویند.
 • در ایران با نام قارچ جان‌افزا شهرت یافته.
 • در کره نیز با اسم یونگ زهی از او یاد می شود.

محل رویش این قارچ فقط در مناطق گرم و مرطوب می باشد مثلا سواحل جنوبی ایران جزء مناطق گرم و مرطوب به حساب می آید.

این قارچ در آثار پزشکی گذشتگان نیز موجود است و این دلیلی محکم بر اعتبار آن است. مثلا در علم پزشکی یونانیان این قارچ بررسی شده یا ابن سینا در کتاب شفاء خود آنرا مورد بررسی قرار داده. البته توجه داشته باشید که در آن زمان گانودرما را با نام قارچ وحشی یاد می کردند لذا در آثار آنان، قارچ وحشی آمده و نه گانودرما.

اما قطعا افرادی که طب سنتی را نمی پسندند و به آن اعتمادی ندارند، به این گیاه و خواص آن توجهی نمی کنند. بنابراین خوب است اینجا اشاره کنیم به تحقیقاتی که در چند سال اخیر در دانشگاه لیورپول صورت گرفته و نتایج آن گویای خواص بیشمار قارچ گانودرما بوده است.

 

آیا می دانستید قارچ گانودرما حدود 2 درصد از میزان تمام فروش مواد غذایی در بازار جهان را به خود اختصاص داده است!؟

 

گانودرما و ارزش غذایی آن

شاید باور نکنید ولی حقیقت آن است که گانودرما از 400 ماده مغذی تشکیل شده است که به شکلی اعجاب آور برای افزایش قدرت جسمی و روحی مفید است.

به بعضی از این مواد مغذی اشاره می کنیم:

💥 آنتی اکسیدان

💥 آدنوزین

💥 پلی ساکارید

💥 کلسیم

💥 پروتئین

💥 ویتامین های Dو Eو Cو A

💥 آلکالوئیدها

💥 فسفر

💥 تمامی ویتامین های گروهB

💥 پتاسیم

 

طبعیت قارچ گانودرما

 • قارچ گانودرما دارای طبع سرد و تر می باشد.

 

مهم ترین خواص درمانی قارچ گانودرما

قبل از بررسی خواص درمانی این قارچ می خواهیم شما را با برخی از مواد مغذی بسیار اعجاب انگیزی که در این قارچ وجود دارد آشنا کنیم:

ویتامین ث در گانودرما 7 برابر ویتامین ث در پرتقال است.

آهن موجود در گانودرما 3 برابر آهن اسفناج است.
کلسیم این قارچ 3 برابر کلسیم موجود در شیر است.

گانودرما 15 برابر کلم بروکلی از منیزیم برخوردار است.

در مقایسه با ماهی تن 8 برابر امگا3 بیشتری دارد.

آنتی اکسیدان قارچ گانودرما 3 برابر کرن بری است.

خواص گانودرما

1) دشمن سرسخت سرطان های مختلف

استفاده از قارچ گانودرما لوسیدوم برای پیشگیری و درمان سرطان توصیه اکید می شود چراکه خاصیت های بسیار زیادی دارد که در چند ساله ی اخیر حتی برای طب مدرن هم به اثبات رسیده است.

در 5 سال گذشته تاثیراتی که از گانودرما برای درمان سرطان دیده شده، افزایش چشمگیری داشته است. لذا مدت ها است که اندیشمندان بر روی خواص ضد سرطانی گانودرما از جمله خاصیت توقف چرخه های سلولی یا مدولاسیون های ایمنی بدن و … تحقیق و بررسی انجام می دهند.

خوشبختانه بر اساس تحقیقات به عمل آمده، قارچ گانودرما ایمنی بدن را در مقابل غده های سرطانی تقویت زیادی می کند و همچنین امید و نشاط بالایی به شخص مبتلا به سرطان القاء می کند.

 ظاهرا روندی که پیش روی ما است (بر اساس تحقیقات و نتایجی که دانشمندان امروزه به آن دست یافته اند)، آن است که در آینده ای نزدیک، گانودرما به عنوان گیاه دارویی مکمل برای درمان سرطان شناخته خواهد شد، مخصوصا اینکه تا بحال اثر جانبی مخربی هم برای آن گفته نشده است.

همانطور که می دانید سرطان بر اثر تکثیر یافتن غیر عادی سلول های بدن ایجاد می شود و گانودرما با این فرآیند مبارزه می کند در نتیجه این گیاه، برای پیشگیری از سرطان نیز کارایی بالایی دارد. و شاید عجیب است که تقریبا تمامی تحقیقاتی که بر روی خواص ضد سرطانی گانودرما صورت گرفته، این خاصیت را  کاملا  تایید کرده است.

در طی این تحقیقات مشخص شده است که گانودرما از اجزای فعال زیستی ای همچون: بتاگوکان، اسید گندوریک و پلی ساکارید ها و … تشکیل شده است و این ترکیبات دشمن سرطان محسوب شده و مانع از رشد تومور ها در بدن می شوند.

 

ایمنولوژی سرطان:

گانودرما یکی از عوامل قوی برای تحریک چرخه ی مولکول های سیتوکین به شمار می رود. نقش این مولکول ها در بدن، واسطه ای درون سلولی، در چرخه ی پاسخ ایمنولوژیک می باشد. در مطالعاتی که راجع به روابط گونه های مختلف سیتوکین ها در بدن انجام شد، محققین به این نتیجه رسیدند که هر سیتوکین، دارای تاثیر منحصر به فرد خودش می باشد و سیستم فعالیت و تاثیر آنها متفاوت است.

قارچ های ضد التهاب قادرند عواملی که موجب سرطان می شوند را کاهش داده و به مرور از بین ببرند. عواملی همچون اضطراب، خستگی مفرط و … .

گانودرما و تقویت اثرات شیمی درمانی:

مبتنی بر تحقیقات به عمل آمده، گانودرما می تواند تاثیرات شیمی درمانی را افزایش دهد به این خاطر که با عوامل آنتینو پلاستی ایجاد تعامل می کند و در نتیجه روند رادیوتراپی را تقویت می کند که امروزه در طب مدرن، اصلی ترین روش مبارزه با سرطان همین رادیوتراپی می باشد.

وظیفه ای که شیمی درمانی بر عهده دارد، نفوذ به تومور های سرطانی است تا بتواند بدین شکل، چرخه های مختلف درون سلولی را مختل کند و عمل آپوپتوز را متوقف کند.

همچنین گانودرما، درد های ناشی از شیمی درمانی را هم تسکین می بخشد و خوابی آسوده و آرام را برای افراد مبتلا به سرطان به ارمغان می آورد. همچنین روند درمانی را تسریع بخشیده و شخص بیمار می تواند خیلی زودتر به روند طبیعی زندگی خود برگردد.

 

آزمایش هایی بر خواص ضد سرطانی گانودرما:

آزمایشی بر روی عده از افراد مبتلا به سرطان انجام شد به این شکل که هر روز در هر سه وعده غذایی به آنها گانودرما داده می شد و این فرآیند برای 4 ماه به طول انجامید و در آخر محققان شاهد کم شدن سلول های سرطانی در آن افراد بودند.

در آزمایشی دیگر که بر روی زنانی که دچار سرطان سینه بودند انجا3طبم شده بود و آنها تحت درمان با قارچ گانودرما قرار داشتند و در آخر نصف آنها شانس درمان بالاتری را پیدا کردند.

 

روش مصرف گانودرما برای درمان سرطان:

کسانی که به سرطان مبتلا هستند باید روزی 1800 میلی گرم گانودرما مصرف کنند که موجب تقویت دستگاه ایمنی بدن می شود و از تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری کرده و به مرور حتی به نابودی آنها هم می سد. بعلاوه باید دانست که آنتی اکسیدان پلاسمای خون با مصرف گانودرما بالا خواهد رفت که این امر مانع از عملکرد رادیکال های آزاد می شود.

البته حتما توجه داشته باشید که هر چند گانودرما یک داروی قدرتمند است ولی باید به عنوان مکمل دارویی مصرف شود و به تنهایی هرگز کافی نخواهد بود و شخص، باید بر اساس تجویز های پزشک مربوطه، مراحل درمانی معمول برای سرطان را پشت سر بگذراند.

 

 

خواص گانودرما

2) درمان قطعی دیابت و عوارض آن

شناخت کلی از دیابت: همانطور که می دانید یکی از عمده دلائل ابتلاء به دیابت، آن است که غده پانکراس (لوزالمعده)، انسولین لازم را تولید نمی کند.

قند خون یا همان دیابت، زمانی بیماری محسوب می شود که انسولین کافی در بدن تولید نشود. در صورتی که انسولین به میزان کافی تولید نشود، گلوکز در خون می ماند و بدن به انرژی مورد نیاز خود نمی رسد و شخص مبتلا به دیابت می شود.

 

چگونگی درمان دیابت با قارچ گانودرما

مطلب اول) از زمان های گذشته مردم مشرق زمین برای درمان مشکلات دیابتی از قارچ گانودرما استفاده می کردند هم به شکل خوراکی و هم به صورت دمنوش.

گانودرما می تواند تجمع گلوکز های موجود در خون را کم کند بنابراین نقش گانودرما در این میان، تحریک کردن غده پانکراس(لوزالمعده) است که این موجب بالا رفتن تولیدات انسولین در خون بدن می شود. بعد از اینکه انسولین تولید شد، گلوکز های اضافی جذب بدن می شود و مورد استفاده ی قسمت های مختلف بدن واقع می شود که در نتیجه این فرآیند قند خون بدن کم شده و دیابت از بین می رود.

مطلب دوم) دارو های شیمیایی فقط موجب کنترل دیابت می شود و درمانی برای دیابت محسوب نمی شود، همچنین در بلند مدت این دارو های شیمیایی عوارض خطرناکی دارند که به عنوان نمونه می توان به تصلب شرائین اشاره کرد که احتمال سکته های مغزی و قلبی را در پی دارد همچنین بیماری های کلیوی و اختلال در روند فعالیت متابولیسم بدن و … .

نکته جالب: آن است که گانودرما نه تنها این عوارض را ندارد بلکه درمانی برای آنها هم به شمار می رود و متابولیسم بدن با گانودرما کاملا کنترل می شود و موجب شادی و سرحالی دیابتی ها می شود و آنها را از این بی حالی خارج می کند.

مطلب سوم) بله، یکی دیگر از کارایی های گانودرما برای دیابت، برطرف کردن خستگی های بیش از حد و سرگیجه های مکرر است که در اثر دیابت، برای شخص عارض می شود چون گلوکز و قند در رگ های بدن حبس می شود و به دیگر نقاط بدن نمی رسد و بدن هم انرژی لازم را به دست نمی آورد ولی گانودرما این حبس و تجمع گلوکز ها را نابود می کند و انرژی را به بدن باز می گرداند.

 

جالب است که گانودرما در درمان دو بیماری به شکلی اعجاب برانگیز کارایی دارد و این دو بیماری هم از اساسی ترین و مهم ترین بیماری های جهان هستند که سرطان و دیابت نام دارند.

 

شواهدی برای تاثیرات گانودرما بر دیابت:

* در دانشگاه هنگ کنگ محققین به تحقیقاتی راجع به خواص گانودرما پرداخته اند و به این نتیجه رسیده اند که این قارچ دارای آنزیم های کاهش دهنده ی قند خون است:

در این مطالعه تقریبا 0/3 گرم از عصاره گانودرما را در طول یک ماه به تعدادی موش دادند و در عرض یک هفته، میزانگلوکز در خون آنها اندکی کاهش یافت.:

* تحقیقی در دانشگاه یونینووه در کشور برزیل بر روی فوائد گانودرما برای دیابت صورت گرفت

به دسته ای از موش ها در طول 30 روز قارچ گانودرما داده شد، بعد از گذشت سی روز مقدار دیابت در بدن آنها با کاهش مواجه شده بود.

 

3) درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی

در گذشته طبیبان سنتی کشور چین در جهت درمان مریضی عروق کرونر قلب، از گانودرما کمک می گرفتند.

امروزه هم دانشمندان کشور های چین و ژاپن به این نتیجه رسیده اند که گانودرما به علت اسید گانودریکی که دارد، قادر است جریان خون را تقویت کند و همچنین بهینه سازی خوب، برای عضله قلب محسوب می شود. گانودرما با اسید گرانودریکی که دارد باعث کاهش سطح کلسترول خون می شود از انسداد پلاکت ها جلوگیری می کند و می دانید که عموما این پلاکت ها هستند که موجب حملات قلبی می شوند بدین شکل که .جریان خون رسانی را در رگ ها مسدود می کنند و با ایجاد محدودیت در شریان ها، آترواسکلروز را به وجود می آورند و حمله قلبی صورت می گیرد.

 • در واقع، کاری که گانودرما انجام می دهد آن است که از تجمع پلاکت ها در رگ های بدن جلوگیری می کند.

بر اساس یکی از مطالعات، استفاده گانودرما در طول 2 هفته به طور خوبی می تواند فشار خون را کم کرده و تنظیم کند.

در این قرن یکی از مریضی های اپیدمی، فشارخون بالا و کلسترل است و شما با استفاده از قارچ گانودرما می توانید از آنها پیشگیری کنید و یا اگر مبتلا هستید به شکلی کاملا طبیعی آنرا درمان کنید.

برای بررسی کارایی و خواص گانودرما در درمان بیماری های قلبی، آزمایشی بر روی 9 نفر که مبتلا به بیماری قلبی بودند صورت گرفت و بعد از گذشت 25 روز چنین نتیجه ای گرفته شد که: شش نفر از آنها رویه درمان خود را با پیشرفت طی کردند و درمان شدند و سه نفر از آنان نیز هیچ تغییری نکردند البته دو نفر از آن سه نفر هم بعد از گذشت 45 روز به 25 درصد از بهبودی رسیدند. البته دقت داشته باشید که گانودرما همراه با دیگر دارو ها مصرف می شده است.

 

4) درمانی مطمئن برای آکنه و جوش

از اساسی ترین نشانه های آکنه، افزایش دما و حرارت بدن است که این افزایش مسبب از عوامل زیر است:

خوابیدن دیر وقت در شب ها.

خوردن غذا هایی که سرخ شده اند یا کباب شدند و یا طعمی تند دارند.

خشونت و اضطراب. (مثل همیشه!)

برای مدت طولانی، در زیر نور خورشید قرار گرفتن.

 

چگونه گانودرما به درمان آکنه ها کمک می کند؟

از خواص گانودرما می توان اشاره کرد به اینکه گردش خون در پوست را افزایش می دهد و موجب تغذیه پوست شود.

مطلب اول) همانطور که پیش تر دانستیم، گانودرما حاوی آنتی اکسیدان ها است و به همین دلیل، چین و چروک های بر روی صورت را برطرف ساخته و پوستی جوان را به شما هدیه می کند.

یکی از اسباب پیری زودرس در ناحیه پوست، رادیکال های آزاد در هوا هستند که گانودرما با این رادیکال ها هم مبارزه می کند و مانع از عملکرد آنان می شود.

مطلب دوم) قارچ گانودرما در جهت سم زدایی از خون و کبد انسان بسیار مفید است و علت سم زدایی گانودرما، ژرمانیوم ارگانیکی است که در آن وجود دارد و همچنین بقیه مواد معدنی موجود در آن.

همانطور که می دانید آکنه ها به علت سموم موجود در بدن به وجود می آیند و شما با مصرف گانودرما این سموم را نابود کرده و به درمان آکنه ها پرداخته اید همچنین از بروز بیماری های دیگر هم جلوگیری کرده اید چراکه بدن شما کاملا سم زدایی و ضد عفونی شده است.

همچنین گانودرما با تقویت سیستم دفاعی بدن هم، به کمک درمان آکنه ها می آید.

بعد از اتمام عملیات سم زدایی از بدن، مطمئن باشید که آکنه ها تا حد بسیار زیادی درمان شده اند.

 

گانودرما را می توان به اشکال مختلفی استفاده کرد:

1) عصاره گانودرما:

اگر این شیوه را برای مصرف انتخاب کردید باید بدانید که این عصاره به پوست شما جذب می شود در نتیجه عملکرد سلول های ملانین افزایش یافته و این موجب ترمیم رنگ پوست بدن می شود. عصاره گانودرما همچنین قادر است بافت هایی از پوست را که از دست رفته اند، بازگردانده و ترمیم کند.

بعلاوه چون باعث منظم شدن ترشح سایتوکاین ها در بدن می شود، می تواند واکنش های التهابی بدن را کنترل و تنظیم نماید که بر اثر همین تنظیم و کنترل است که دستگاه ایمنی بدن به طور سالم کار می کند و فرد، مبتلا به پیسی نمی شود.

همیشه سفارش شده است که اگر می خواهید اثربخشی واقعی گانودرما در درمان آکنه ها را مشاهده کنید حتما عصاره قارچ گانودرما را به شکل چای و همچنین ناشتا نوش جان کنید.

البته نکته ای که راجع به استفاده چای و همچنین کرم گانودرما مهم است، آن است که دوره زمانی مصرف آنها برای هر کس متفاوت می باشد لذا توصیه می کنیم در مصرف آن محتاط باشید.

 

2) کرم گانودرما:

همچنین اگر از کرم گانودرما هم استفاده کنید بسیار مفید است.

از اساسی ترین خواص گانودرما باید به خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده بودن آن اشاره کرد که این دو کارایی برای ترمیم و درمان آکنه و جوش ها بسیار مفید است.

اگر از جای باقی مانده جوش ها و یا لک های پوستی بر اثر بیماری پیسی رنج می برید به راحتی خودتان را با این کرم، از شر آنها خلاص کنید.

 

طریقه مصرف کرم گانودرما:

قبل از مصرف این کرم، ابتداء محل مورد نظر را به خوبی با آب پاکیزه بشویید و بعد از خشک کردن کامل آن، کرم گانودرما را استفاده کنید و اجازه دهید تا 5 ساعت بر روی پوست شما باقی بماند.

در صورت مصرف مداوم این کرم گیاهی مطمئنا شاهد پوستی شفاف و تمیز خواهید بود. بعلاوه توصیه ی پزشکان متخصص آن است که در دورانی که از این کرم استفاده می کنید بسیار مناسب است که سبزیجات و آب را زیاد مصرف کرده و از نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات خودداری کنید.

 

چگونه کرم گانودرما را تهیه کنیم؟

اگر می خواهید در خانه خود یک کرم گانودرما حرفه ای درست کنید پس طبق این نسخه پیش بروید:

ابتداء دو قاشق از پودر گانودرما را برداشته و داخل ظرفی از آب بریزید و با قطره چکان، کمی آب جوش را به پودر گانودرما اضافه کنید تا کاملا مرطوب گردد و حالتی خمیری به خودش بگیرد، در این زمان کرم گانودرما شما حاضر و آماده است.

هشدار: این کرم نباید هیچ گونه تماسی با نواحی اطراف چشمان شما داشته باشد.

 

 

گانوردما درمان پیسی
گانوردما درمان پیسی

5) درمان پیسی 

بسیار عجیب است که قارچ گانودرما دارای بیش از 420 ترکیب فعال زیستی متفاوت می باشد و هر کدام از این فوائد از اینها دارای خاصیت مخصوص خودش است که در جهت درمان و کنترل بیماری پیسی مفید می باشند.

این قارچ یکی از عوامل تعادل در بدن است چراکه درای خاصیت آداپتوژن سازی می باشد، بنابراین به علت متعادل ساختن دستگاه ایمنی بدن از پیسی (که این بیماری، در اثر حمله به سلول های ایجاد رنگدانه در پوست به وجود می آید.) جلوگیری می کند و اگر کسی مبتلا باشد را به مرور زمان درمان می کند.

بعلاوه گانودرما قادر به تنظیم کردن ترشح سایتو کاین ها نیز می باشد که سایتو کاین ها موجب کنترل واکنش های التهابی بدن می شوند و در نتیجه سیستم ایمنی بدن را هم تقویت می کنند.

در قارچ گانودرما آنتی اکسیدان هایی که وجود دارد می تواند در ترمیم و بازسازی سلول ها و بافت های بدن کمک قابل توجهی بکند.

بنابراین پوست هایی که در بدن به علت پیسی آسیب دیده است با گذشت زمان و استمرار در مصرف گانودرما بهبودی می یابد.
بعلاوه همانطور که می دانید گانودرما با حس آرامشی که برای انسان ایجاد می کند، باعث نابودی بسیاری از فشار های عصبی شده و در نتیجه موجب پیشگیری از بسیاری از بیماری ها می شود که از جمله آنها همین مریضی پیسی است.

 

شیوه استفاده از گانودرما برای درمان پیسی

شما هم به صورت خوراکی و هم به صورت ماسک می توانید از گانودرما استفاده کنید و اختیار با خودتان است.

 

6) درمان افسردگی و ایجاد آرامش روانی

اگر می خواهید، آرامشی بی نظیر و لذت بخش را تجربه کنید و از استرس و اضطراب های روزانه خلاص شوید حتما قارچ گانودرما لوسیدوم را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

توصیه ما این است که اگر از گانودرما به عنوان دارویی برای فرار از استرس و رسیدن به آرامش استفاده می کنید، بهتر است از گانودرمایی که خشک شده استفاده کنید.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، تاثیر روانی ای که گانودرما دارد به اندازه ای بالاست که در گذشته های دور آنرا به عنوان گیاه جاودانگی می شناختند.

خیالتان راجع به وابستگی و اعتیاد هم راحت باشد که این گیاه هیچ گونه وابستگی ای برای مصرف کننده ایجاد نمی کند بنابراین با خیالی آسوده پودر آنرا در برنامه غذایی روزانه خود قرار بدهید.

شما می توانید گانودرما را در اشکال مختلف همچون قرص گانودرما، خوردن قارچ گانودرما یا نوشیدن عصاره آن برای درمان افسردگی خود استفاده کنید.

اگر از این قارچ به شکل کاملا منظم استفاده کنید، مطمئن باشید که به آرامش و خیالی آسوده خواهید رسید.

در کشور ژاپن یکی از اصلی ترین نسخه های درمانی برای مشکلات عصبی همین قارچ گانودرما است و همچنین خیلی از اوقات به حالت خشک شده، آنرا مصرف می کنند.

و جالب است بدانید که راهبان چین باستان برای مدیتیشن از قارچ گانودرما استفاده می کردند و آنرا در دهن خود قرار می دادند.

بعلاوه باید اشاره کنیم که این خواص قارچ گانودرما در کاهش سرگیجه و درد هم مفید است.

 

 

7) بهبودی بیماری های مربوط به کبد

بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی خواص قارچ گانودرما، چنین نتیجه گرفته شده است که گانودرما حاوی آنتی اکسیدان بسیار بالایی است که به همین دلیل برای درمان و جلوگیری از مریضی های مربوط به کبد بسیار مفید است.

البته توجه داشته باشید، در صورتی که بیماری کبد با پیشرفت مواجه شود، دیگر گانودرما برای آن تاثیر خاصی نخواهد داشت.

برای روشن تر شدن موضوع، نمونه ای را مطرح می کنیم:

کسانی که از نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند، با گذشت زمان مبتلا به کبد چرب و سیروز کبدی می شوند و اگر آنها سر وقت به درمان مشکلات کبدی خود نپردازند، مشکل آنها بیشتر شده و دیگر گانودرما برای درمان آن فائده ای ندارد.

از دیگر مشکلات مربوط به کبد، هپاتیت ب می باشد و همانطور که می دانید درمان آن اصلا کار راحتی نیست ولی اگر شما تحت درمان این بیماری هستید توصیه می کنیم با استفاده از قارچ گانودرما در روند بهبودی خود سرعت و کیفیت بیشتری ایجاد کنید. البته فراموش نکنید که قبل از مصرف قارچ، با پزشک خود مشورت کنید.

 

8) افزایش قدرت جنسی با خواص گانودرما

در گانودرما مواد مغذی بسیاری وجود دارد که به همین علت شما می توانید بعد از یک ماه مصرف گانودرما، شاهد افزایش یک و نیم برابری قدرت جنسی خود باشید.

از همین رو اطباء در طب سنتی برای بیمارانی که با ضعف قوای جنسی مواجه شدند، قارچ گانودرما را تجویز می کنند.

 

9) خداحافظی با حساسیت و آلرژی ها

اگر از دست آلرژی و حساسیت های خود خسته شده اید پس باید سراغ گانودرما بروید تا بتوانید با عصاره آن، واکنش های آلرژیک بدن همچون آسم خود را کنترل کنید.

در قارچ گانودرما ترکیبی وجود دارد که ضد آلرژی و ضد ویروس است و تریتپنس نام دارد و وظیفه آن، جلوگیری از آزاد شدن هیستامین در بدن است که این کار برای بهبودی حساسیت و آلرژی مفید است.

همچنین در گانودرما، پلی ساکاریدهایی هستند که قدرت آنتی بادی ها را افزایش می دهند تا آنتی بادی ها بتواند با ویروس ها و باکتری ها مبارزه کنند و در نتیجه عوامل واکنش های آلرژیک نابود شود و فرد، به بهبودی کامل برسد.

به صورت مشخص به چند مورد از این آلرژی ها اشاره می کنیم که شما با گانودرما قادر به درمان آنها هستید:

آلرژی ای که در اثر شوک آتوپیک است، درماتیت، تب یونجه، کهیر و آلرژی های مربوط به مصرف برخی از دارو ها یا بعضی از غذا ها.

 

خواص گانودرما

 

10) درمان و جلوگیری از ریزش مو

خبری بسیار عالی برای شما داریم:😍😍

با گانودرما می توانید ریزش موهایتان را کنترل کرده و در نتیجه رشد مو های خود را به حالت اول و طبیعی بازگردانید.

از روش های سنتی و باستانی در طب سنتی چین برای کم کردن ریزش مو مصرف قارچ گانودرما بوده است. هنگامی که شما این قارچ را با دیگر دارو های گیاهی ای که برای درمان ریزش مو هستند ترکیب کنید شاهد تاثیر دوچندان آن بر مو های خود می شوید.

آنتی اکسیدان هایی که در قارچ گانودرما وجود دارد، دشمنی سرسخت برای 2 عامل اساسی در ریزش مو به حساب می آید و آن دو عامل استرس و رادیکال های آزاد هستند.

یکی دیگر از عوامل کچل شدن در افراد، DHT می باشد که هورمونی جنسی است.

در صورتی که این هورمون بیشتر از حد متعادل خودش بر موی انسان تاثیر بگذارد، موجب ریزش مو می شود و آن هم ریزشی که قابل جبران نخواهد بود.

تحقیقات به عمل آمده نشان می دهند گانودرما قادر است میزان تاثیر گذاری این هورمون در بدن را کم کند و در نتیجه از ریزش مو جلوگیری کند.

با گانودرما لوسیدوم رشد موهایتان را افزایش دهید

از دیگر خواص قارچ گانودرما برای مو، می توان به تقویت کننده و افزایش دهنده رشد مو اشاره کرد:

گانودرما دارای ترکیباتی ضد التهابی است و در قدرت بخشی و تنظیم دستگاه گردش خون در بدن موثر است. و همانطور که قبلا اشاره شد منبعی از آنتی اکسیدان ها می باشد. در آخر، بر اثر این خواص، موجب قدرت بخشی به فولیکول های مو شده و ساقه مو را هم تحریک می کند که باعث تسهیل و راحتی در رشد مو است.

 

خاصیتضد میکروبی گانودرما و درمان ریزش مو

گاهی ریزش مو بر اثر میکروب ها و قارچ ها ایجاد می شود. وهمانطور که دانستیم گانودرما یک ضد میکروب به تمام معنا است لذا با نابودی این نوع میکروب ها باعث کنترل ریزش مو می شود.

پیشنهاد می کنیم در چنین مواقعی از استعمال موضعی عصاره ی گانودرما کمک بگیرید که موثر خواهد بود.

 

گانودرما و تقویت دستگاه ایمنی بدن

از دیگر علل ریزش مو باید به ضعف سیستم ایمنی بدن اشاره کرد که در این رابطه هم خواص گانودرما کارایی دارد ولی حتما توجه داشته باشید که اگر ریزش موی شما فقط به علت ضعف سیستم ایمنی است، در این مورد به گانودرما اکتفاء نکنید که درمان کافی نیست.

 

استفاده های موضعی از قارچ گانودرما:

شامپوی گانودرما
شامپوی گانودرما

1) شامپوی گانودرما

اگر می خواهید شامپویی از گانودرما تهیه کنید ما را دنبال کنید:

ابتداء، مواد مورد نیاز را تهیه کنید:

* یک کاسه از عصاره گانودرما

* نیمی از یک پیمانه صابون مایع

* نیمی از یک پیمانه چایی سبز

* یک سوم پیمانه از ژل آلورا

* ده قطره از اسانس وانیل

روش تهیه شامپو گانودرما:

ظرفی از آب را بر روی حرارت می جوشانیم و قارچ گانودرما را در آن گذاشته و اجازه می دهیم کاملا خیس بخورد، پس از آنکه آب خنک شد بخش جامد را صاف می کنیم و تمام مواد را با عصاره گانودرما ترکیب می کنیم.

شامپوی گانودرمای شما آماده است و سعی کنید برای هر دفعه که استحمام می کنید از آن استفاده کرده و به مدت دو تا سه دقیقه آنرا بر روی سر خود ماساژ بدهید.

هشدار: شامپوی گانودرما هرگز نباید بیشتر از 5 دقیقه بر روی پوست سر شما باقی بماند.

 

2) ماسک قارچ گانودرما
اگر بخواهید، می توانید رشد مو های خود را با ماسک گانودرما تقویت کنید.
مواد لازم برای تهیه ماسک گانودرما:
نیمی از آووکادو
شش عدد گیلاسی که له شده است و پوست آن هم کنده شده
10 قطره از اسانس وانیل
گانودرما به مقدار لازم
بابونه و گزنه به مقدار لازم
آب هم به اندازه کافی
روش تهیه ماسک:
ظرفی از آب جوش را تهیه کنید و 3 گیاه گانودرما و بابونه و گزنه را به آن اضافه کنید تا کاملا اساره آنها خارج شود. بعد از استخراج عصاره این سه گیاه، دیگر مواد را با عصاره آنها ترکیب کنید و آنها را در غذا ساز قرار دهید تا حالتی خمیری به دست بیاورد.
سعی کنید هنگامی که موهای شما نمناک است از آن استفاده کنید و به مدت دو تا سه دقیقه آنرا بر روی سر خود ماساژ بدهید و بعد از آن 15 تا 20 دقیقه آنرا بر روی سر خود نگه دارید و پس از آن، با آبی ولرم آنرا ماساژ بدهید.

 

 

11) بهبودی بیماری پسوریازیس

خواص قارچ گانودرما برای درمان بیماری پسوریازیس نیز کارایی دارد و می تواند تاول های صورتی و سرخ رنگی که در پوست بر اثر پسوریازیس ایجاد شده را به خوبی ترمیم کند. همچنین با مصرف گانودرما در طول یک ماه، می توانید لکه های پوستی خود را کاملا نابود کنید. بر اساس یکی از گزارش ها، گانودرما قادر است بیشتر از 90 درصد مبتلایان به پسوریازیس را تقریبا به حالت اولی خودشان برگرداند.

 

 

12) درمان مریضی های کلیوی

سلسله بیماری های مربوط به کلیه، در اثر افزایش میزان قند خون و کلسترل خون به وجود می آید مثل بیماری سندروم کلیوی یا نفریت مزمن.

و شما می توانید با استفاده از قارچ گانودرما سلامتی کلیه های خود را تضمین کنید و اگر دچار بیماری های کلیوی هستید، آنها را درمان کنید.

بعلاوه می توان با گانودرما از خطراتی همچون اوره و پروتوئینورا و احتباس ادراری را برطرف کرد.

 

 

13) خوابی راحت و آرام با گانودرما

همانطور که می دانید از خواص گانودرما، تسکین دهنده بودن است در نتیجه به همین خاطر انسان را به آرامش و ثبات می رساند و شرائط خوابی راحت را برای او فراهم می کند.

 

 

14) درمانی برای عفونت های ادراری

 گانودرما برای تسکین درد ها مفید است و برای عفونت های سیستم ادراری بدن موثر می باشد.
طی یک مطالعه ای که بر روی 88 نفر که به عفونت مجاری ادراری مبتلا بودند، بعد از گذشت دو هفته درمان با قارچ گانودرما که هر روز مقدار دوز مشخصی به آنان داده می شد مشخص شد که:
عفونت های مجاری ادراری آن افراد تا حد بسیار قابل توجه توجهی درمان شده بود.
همچنین از دیگر خواص گانودرما تقویت جریان ادرار و ایجاد سلامتی در پروستات مردان می باشد.

 

 

15) حافظه ای قدرتمند با قارچ گانودرما

شما با مصرف عصاره گانودرما باعث ایجاد فاکتور رشد سلول های عصبی در بدن خود می شوید که این سلول ها به عنوان پروتئین هایی برای حفظ سلامتی بدن خصوصا مغز و حافظه شناخته شده اند.

طبیعتا همه ما انسان ها دوست داریم از حافظه ای قدرتمند برخوردار باشیم و از هوش و مغز قوی ای برخوردار باشیم اما برای دست یافتن به این امر کدام راه، آسان و مطمئن است؟
پیشنهاد ما برای راهی آسان و مطمئن مصرف قارچ گانودرما لوسیوم است.

خواص قارچ گانودرما به شکلی است که این قارچ می تواند بیماری های مغزی و عصبی را درمان کند مثلا برای درمان بیماری هانتینگتون یا آلزایمر مفید است.

 

 

16) کاهش وزنی راحت وآسان

یکی از اصلی ترین مولفه ها برای کاهش وزن، ورزش کردن است که باعث سوخت و ساز بدن می شود و از راه ورزش های هوازی و استفاده از مکمل ها می توان متابولیسم بدن را افزایش داد.

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که دارو های طبیعی را به شیمیایی ترجیح می دهید پس باید بدانید که بهترین گزینه قارچ گانودرما است، چراکه این قارچ قادر است خون رسانی به بافت های بدن را تقویت کند و متابولیسم بدن را رشد و افزایش دهد.

نوشابه یا گانودرما؟

بعلاوه مقادیر بسیار زیادی از پلی ساکارید ها در گانودرما وجود دارد که موجب پاک سازی و سم زدایی بدن می شوند که در نتیجه این قارچ در سوزاندن چربی های زائد بدن موثر خواهد بود و باید دانست که این قارچ از ترکیباتی تشکیل شده که به هضم غذا سرعت و کیفیت می بخشد لذا جایگزینی بی ضرر برای نوشابه ها و نوشیدنی های گازدار محسوب می شود و نوشابه ها به علت قندی که دارند موجب چاقی و بالا رفتن قند بدن می شوند و حال آنکه گانودرما خودش درمانی برای دیابت است.

 

 

17) پیشگیری و مبارزه با ایدز

گانودرما حتی برای بیماری ایدز هم مفید است چراکه در این قارچ مقادیر زیادی از تری ترپن وجود دارد که حاوی خاصیت ضد ویروسی، ضد قارچی و ضد باکتری است لذا با ویروس HIV مبارزه کرده و از عوامل پیشگیری این بیماری هم محسوب می شود.

 

 

18) تنظیم فشار خون

همانطور که گفتیم میزان بالایی از تری ترپن در گانودرما وجود دارد که موجب کاهش یافتن التهابات در رگ می شود و در نتیجه فشار خون بدن کاهش یافته و تنظیم می شود.

بر اساس گفته محققان، شما فقط با 2 هفته مصرف قارچ گانودرما می توانید کاهش بسیار قابل توجهی در فشار خون بدن خود ایجاد کنید.

 

19) گانودرما جایگزینی قدرتمند برای انرژی زا های مضر

رفته رفته با افزایش سن، بدن و انرژی ما انسان ها هم کاهش می یابد و شما می توانید این کمبود انرژی را با مصرف گانودرما جبران کنید.

در این قارچ، ترکیبات پلی ساکارید ها و تریترپروئید ها وظیفه فعالیت آنتی اکسیدانی را بر عهده دارند که در توان بخشی و افزایش انرژی بدن موثر هستند.

همچنین امروزه محققان به آدنوزین موجود در گانودرما هم توجه خاصی دارند چراکه قادر است غلظت خون را کم کند و خون را برای حمل اکسیژن بیشتر در بدن آماده کند که این انرژی بیشتری را تولید می کند.

 

گانودرما در ایران
گانودرما در ایران

پرورش گانودرما در ایران

این گیاه یک سالی هست که در ایران بصورت رسمی و با مجوز وزارت بهداشت در حال پرورش و کشت میباشد که میتوانید از مراکز معتبر تهیه نمایید.

 

عوارض گانودرما
عوارض گانودرما

عوارض قارچ گانودرما

حکیم دکتر سالم یکی از متخصصین طب سنتی این عوارض را برای گانودرما نقل کرده است :

راجع به مضرات این ماده هم اطلاعات چندانی فعلا در دست نیست. اما امکان بروز عوارضی نظیر: خشکی بینی، گلو و حالت تهوع با مصرف آن وجود دارد.

اگر مایل هستید که قهوه «گانودرما» را امتحان کنید، به‌ویژه اگر قرص  فشار خون، داروی ضدانعقاد خون، داروی ضدپلاکت مصرف می‌کنید یا تحت درمان سرطان هستید، حتما با پزشک خود درباره‌ی عوارض آن صحبت کنید.

یادتان باشد که مصرف کافئین زیاد باعث افزایش ضربان قلب و به‌هم‌ریختن نظم خواب می‌شود. ضمن اینکه معده را اذیت می‌کند و موجب برخی اختلالات روانی مانند ایجاد اضطراب هم می‌شود. گزارش‌ های زیادی از ابتلای افراد به هپاتیت بعد از مصرف محصولات گاندورما ارائه شده است. یکی از این محصولات عصاره‌ی قارچ گاندورما و قارچ بادامی بوده است. محصول دیگری که باعث بروز هپاتیت شده بود، پودر قارچ گاندورما یا لینگژی بوده است. این پودر هم موجب ابتلا به نوعی خطرناک و کشنده از هپاتیت است.

با مطالعه سایت ها و گزارش های مردمی مبنی بر عوارض مصرف این نوشیدنی سمی نتیجه گرفتیم مزاج این نوشیدنی ها سودا هست و عاملی برای سرطان و غلظت خون و مشکلات گوارشی و کبدی می باشد …. ‼️

درسته که افراد با مصرف ان لاغر می شوند اما این لاغر شدن و نحیف شدن به دلیل سرطانی بودن این نوشیدنی هست نه خواص درمانی باعث مشکلات روانی و فکرو خیال استرس اضطراب ترس یبوست بی اشتهایی عفونت دل درد و … می شود … .

❌ هنوز تحقیقات گسترده ای بر روی این محصولات صورت نگرفته و بدون تحقیق و بررسی #وزارت_کشتار_جمعی و سازمان غذا و داروی کشور اجازه انتشار و تبلیغ ان را داده است … .


اگر نکته یا تجربه ای از استفاده این قارچ دارید خوشحال میشیم با ما درمیان بذارید … .


 

ویزیت رایگان
منبع academia pubmed
ممکن است شما دوست داشته باشید
21 نظرات
 1. مریم محمدی می گوید

  سلام خیلی مقالتون مفید بود
  من فکر مکیردم گانودرما فقط خاصیت دارد

  ولی از جهتی که شما موضوع تلقین رو مطرح کردید دیدم باز شد

 2. حسین می گوید

  عالی بود.

 3. حسین رازی می گوید

  خیلی جالب بود
  مخصوصا تیکه آخر مقاله

 4. احمد علی همتی می گوید

  سلام چقدر جالب اطلاعات خوبی دادید
  حالا فروشگاه معتبری نمیشناسید که محصولات گانودرما بفروشه؟

  1. مقاله ای از اکسیرطب می گوید

   سلام وقت بخیر
   خیر اکسیرطب هیچ فروشگاهی رو معرفی نمیکند.

  2. صابر می گوید

   سلام دوست عزيز
   موفق شديد فروشگاه هاي معتبر رو پيدا كنيد ؟!

   1. تیم تحقیقاتی اکسیرطب می گوید

    سلام وقت بخیر
    فروشگاه اکسیرطب افتتاح شده صبر کنید محصولات هم اضافه خواهد شد.

  3. کارشناس آبخیز می گوید

   میتونید از طریق فروشگاه مرکزی تهیه کنید . آدرس اینیستاگرام

 5. حسنی می گوید

  خیلی مقاله خوبی بود نکات جالبی مطرح شد.

 6. فاطمه می گوید

  این قارچ اصلا برای درمان پسوریازیس خوب نیست خواهش میکنم یه روش طبیعی خوب برای درمان این بیماری معرفی کنید

  1. کارشناس آبخیز می گوید

   فرمال خاص خودشو داره بنده خودم کارشناس این محصولم و پسوریازیس هم درمان کامل انجام دادم اگر مایل به درمان هستید آیدی اینستاگرام تشریف بیارید

 7. زهرا می گوید

  یادمه یه زمانی دمنوش آرتیشو خیلی معروف شده بود ، میگفتن این دمنوش ناجی هست و خیلی خواص داره
  چمیدونم لاغر میکنه درمان کبده چربه
  ولی بعدش فهمیدم اینم برای یکی از شرکت های هرمی بود

  1. تیم تحقیقاتی اکسیرطب می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای این گیاه، خواص معتبر نوشته شده
   به این مقاله مراجعه کنید
   خواص آرتیشو

 8. آمنه رجبی می گوید

  سلام.بیماری پسوریازیس درمانی براش وجود نداره. گانودرما به همراه رژیم مختص این بیماری تا حد بالایی میتونه کنترلش کنه. نمونه اینطوری زیاد دیدم.. .

  1. تیم تحقیقاتی اکسیرطب می گوید

   سلام وقت بخیر
   ما این مقاله رو بر اساس منابع پزشکی معتبر خارجی ترجمه کردیم .
   ولی در طب سنتی پسوریازیس درمان قطعی داره، به این مقاله مراجعه کنید :
   درمان پسوریازیس

 9. منصوري می گوید

  با سلام و تشكر از اطلاعات خوبتون
  جهت مصرف اين قارچ يا محصولات تركيبي آن ، نيازمند به اطلاعات جامع و دقيق تري در طب سنتي و مدرن هستيم .
  گانودرما لوسیدوم Ganoderma lucidum نام علمی گونه ای قارچ به نام گانودرما است. گانودرما لوسیدوم یک داروی طبیعی است که به دلیل اثر ثابت شده‌ای که روی سیستم ایمنی بدن دارد، به طور گسترده توسط پزشکان و طبیبان سنتی در آسیا تجویز و استفاده می‌شود. محققان آزمایشگاهی و تعداد انگشت شماری از کارآزمایی‌های پیش بالینی گزارش کرده‌اند که گانودرما لوسیدوم حاوی مواد ضدسرطانی و تقویت کننده سیستم ایمنی است.
  مشاور تخصصي (منصوري) 09021510767

 10. خلیج می گوید

  سلام
  قارچ وحشی صد در صد 60 بیماری را کامل درمان می کند. بیمار سرطانی را می شناسم که از مرگ نجات یافته فقط به خاطر قارچ وحشی. که شرکت معتبر جهان سبز تولید می کند.

  1. تیم تحقیقاتی اکسیرطب می گوید

   چقدر جالب
   اسم قارچ رو کامل بفرمایید ممنون میشم

 11. کارشناس آبخیز می گوید

  قارچ گانودرما خواص زیادی داره و با توجه به تواص و دوز مشخصی که باید شخص استفاده کنه برای بیماریهای زیادی مورد استفاده قرار میگیره . صرفا ۴ نوع مشکل اصلی و شایع از قبیل کبدچرب ،زگیل تناسلی ،پسوریازیس و ریزش مو . جهت درمان این مشکلات به آیدی اینستاگرام مراجعه و مشاوره و درمان شوید .

 12. محسن عطایی می گوید

  مقاله بسیار خوبی بود
  خیلی دقیق برسی کردید موفق باشید

 13. قارچ باز می گوید

  این گانودرما هم خیلی شلوغ کرده برای خودش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.