لاغری سریع و اصولی با 14 نکته مطمئن علمی

لاغری سریع امکان پذیر است ، فقط باید واقعا اراده کنید و تصمیم بگیرید. ما در اینجا هر چه برای لاغری سریع و تناسب اندام نیاز دارید را برایتان آماده کرده ایم. بخوانید و لذت ببرید و لاغر شوید … .
البته ما به جهت حفظ سلامتی شما، مولفه های لاغری سریعی که برای بدن مضر هستند و باعث بیماری می شوند را در این مقاله ذکر نکردیم و به همین جهت، سرعت لاغری شما غیر طبیعی نخواهد بود و قطعا اندکی زمان می برد.

1) نوشیدنی های قندی را به خاطر لاغری سریع کنار بگذارید

نوشیدنی های قندی، به طور نامحسوس اما ثاثیرگذاری، وزن شما را افزایش می دهند. نوشابه ها، آبمیوه ها، چای شیرین، کفه موکا و … نمونه هایی از این نوشیدنی ها هستند. همین نوشیدنی ها براحتی 150 تا 500 کالری مضاعف را به بدن شما اضافه می کنند که در نهایت اگر به کالری مصرفی تبدیل نشوند، در بدن شما به عنوان چربی ذخیره می شوند.
بهتر است در رژیم لاغری سریع خود، بجای آنها از چای معمولی و دمنوش ها استفاده کنید.
باید بدانید که مهم ترین کار برای لاغری سریع و پایدار ، حذف حداکثری مواد قندی از برنامه غذایی است و این موضوع نباید فقط به دورانی که در رژیم لاغری قرار دارید محدود شود زیرا با شروع مصرف آنها ، اضافه وزن شما هم بر می گردد.
هنگامی که قند و نشاسته مصرف نکنید، سطح انسولین در بدن شما کم شده و کبد سدیم و آب اضافی از بدنتان خارج می شود. اینگونه است که لاغری سریع شما بر اثر حذف آب اضافی و نفخ صورت می گیرد.

2) برای لاغری سریع به اندازه بخوابید 

یک از موانع لاغر شدن را ، می توان کم خوابی دانست. وقتی خواب شما به اندازه کافی نباشد، کاهش وزن و مصرف غذای شما نیز مختل می شود. نیاز به خواب در افراد متفاوت است ، بنابراین سعی کنید به میزان استانداردی که خواب شما تکمیل می شود استراحت داشته باشید. دو سوم افراد بالغ متاسفانه در طول یک هفته، چند روزی را با کم خوابی سپری می کنند و این رقم بیشتر شامل خانم هاست.
بر اساس تحقیقاتی جامع، مشخص شده که هرچه مقدار خواب افراد کمتر باشد، در روز بعدی گرسنگی و مصرف غذاهای نادرست افزایش می یابد.

3) لاغری سریع می خواهید ؛ زمان غذا خوردن خود را تنظیم کنید

دنیای مدرن، غذا را در تمام 24 ساعت، به بهترین شکل در دسترس شما قرار می دهد و تنوع غذایی رستوران ها نیز به قدری بالاست که بسیار فراتر از نیاز های انسانهاست و اینگونه امور، باعث بروز بی نظمی هایی در ساعت مصرف غذا و میزان مصرفی آن شده است. زمان مصرف غذا در لاغر شدن و یا افزایش وزن تاثیر گذار است. طبق پژوهش هایی که اخیرا انجام شده، ناشتا بودن در ساعاتی مشخص از روز، می تواند سرعت لاغر شدن شما را افزایش دهد. مثلا اگر 8 صبح، صبحانه می خورید، بهتر است که شام خود را هم همان 8 یا 9 بخورید که معده شما تا 8 صبح فردا خالی بماند و در این زمان چربی های بدن نابود شوند.

4) فیبر بیشتری بخورید و لاغری آسان را تجربه کنید

از راه های معتبر و مفید برای لاغر شدن، افزایش مواد غذایی دارای فیبر بالا است. شما به این شکل سلامت روده های خود را هم تقویت و احیاء می کنید.
جالب است که فیبر، در واقع کربوهیدرات است ، البته از نوع مفید آن که هضم سخت تری دارد. شما با مصرف این مواد غذایی، پیام سیری را به مغز خود ارسال می کنید و در نتیجه باعث کاهش اشتهای شما می شود. حبوبات، گلابی، موز، آلو برخی از این مواد هستند.

لاغری سریع با خوردن لوبیا

5) لوبیا بخورید و سریع لاغر شوید

لوبیا یکی از حبوبات پرخاصیت است که سرشار از پروتئین، کربوهیدرات و فیبر می باشد. لوبیا به آرامی وارد جریان خون شده و هضم آن نیز به کندی صورت می گیرد. در یکی از پژوهش ها مشخص شد که اگر در طول 6 هفته، هر روز سه چهارم از یک لیوان لوبیا را میل کنید، می توانید 3 کیلو کاهش وزن داشته باشید. خواص لوبیا همچنین برای کاهش سطح کلسترول بدن نیز مفید است.

6) آب ، نوشیدنی ای بی ضرر برای لاغری سریع

آب ، نوشیدنی ای بی ضرر برای لاغری سریع بحساب می آید. نوشیدن آب می تواند باعث تقویت احساس سیری شما بشود. 8 تا 10 لیوان آب در طول یک روز آب میل کنید و اگر برایتان زیاد است می توانید کمتر بنوشید. مهم آن است که در طول رژیم لاغری، بدن شما هیدراته باشد و احساس تشنگی نکند، لذا باید مرتب آب بنوشید.

7) در مهمانی ها و رستوران ها کمتر غذا بخورید. اما چگونه؟!

قطعا یکی از سختی های رژیم لاغری، زمان هایی است که به مهمانی یا رستورانی می روید و در آنجا رعایت اصول تغذیه ای مشکل می شود. بهترین روش برای کم خوری در مهمانی ها، آن است که پیش از رفتن به آنجا کمی خوراکی اندک و سالمی ( به میزان 100 کالری و 3 یا 4 گرم فیبر) بخورید تا با حالت گرسنگی کامل وارد مهمانی نشوید. بدین شکل تمایل شما در مهمانی به مصرف مواد غذایی کاهش جدی ای پیدا می کند.

8) ورزش های سنگین بکنید و لاغری سریع را تجربه نمایید

اگر فقط 3 روز در هفته به مدت 30 دقیقه مشغول انجام ورزش های هوازی باشید، چربی سوزی در بدن شما افزایش خوبی پیدا می کند. اگر بدن آماده ای دارید و یا ورزشکار هستید، ورزش های قدرتی یا HIIT گزینه بسیار مناسبی است. توجه کنید که ورزش باید شما را به عرق کردن، ضربان قلب و کمی خستگی دچار کند تا تاثیرات خود را بگذارد، لذا تحرک مناسب داشته باشید.

صبحانه با پروتئین بالا لاعث لاغری سریع میشود

🌟 6 نکته کلیدی برای لاغری سریع بدن

1️⃣ صبحانه با پروتئین بالا باشد لطفا!!
صبحانه های خود را با موادی که پروتئین بالایی دارند آماده کرده و نوش جان کنید. به این شکل شما زمان زیادی را سیر می مانید و با پایین آمدن مصرف غذایی شما ، کالری کمتری دریافت کرده و کاهش وزن مناسبی خواهید داشت.
2️⃣ زیاد آب بخورید
نوشیدن آب یک ساعت پیش از غذا و دو ساعت پس از آن بسیار کمک کننده است.
3️⃣ فیبر ها را با آب ترکیب کرده و میل کنید
بررسی ها نشان می دهد که فیبر حل شده در آب به چربی سوزی در بدن کمک خوبی می کند و مخصوصا برای چربی سوزی شکم کارایی قابل توجهی دارد.
4️⃣ چای ، قهوه و دمنوش بنوشید
نوشیدن چای و قهوه بدون مواد قندی، متابولیسم بدن را افزایش داده و باعث افزایش سرعت لاغر شدن می شود. همچنین نوشیدن دمنوش های گیاهی ای که به کاهش وزن کمک می کنند همچون دمنوش دارچین، دمنوش زنجبیل، چای سبز، دمنوش رازیانه و …  نیز می تواند مفید باشد.
5️⃣ فسف فود و غذای فرآوری شده تعطیل!!
حذف فست فود و غذاهای فرآوری شده در دوران رژیم لاغری. هر زمانی که مصرف این نوع غذاها را شروع کنید، وزن شما هم بالتبع افزایش می یابد.
6️⃣ غذا را آرام خورده و خوب بجوید
در روایات اسلامی بر روی آهسته خوردن غذا و جویدن درست آن تاکید شده است. اگر این دستور را رعایت کنید، هورمون های کاهش وزن در بدن شما بیشتر ترشح می شود و لاغری سریع تری خواهید داشت.


امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.
خوشحال می شویم سوالات و نظرات خود را با ما در اکسیر طب در میان بگذارید … .


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.