بخش دوم : مزاج های مختلف رحم و ارتباط آن ها با خون ریزی رحمی

فایل صوتی پزشک (خانم دکتر صفایی) :

با بخش دوم درمان خون ریزی قاعدگی در خدمت شما دوستان عزیز هستیم :

مزاج سرد رحمی:

متاسفانه بسیاری از خانم ها به سمت این مزاج کشیده شده اند. این مزاج در نازایی بسیار تاثیرگذار است.

علائم:

خون فرد رقیق است و غلظت کافی در خون مشاهده نمی شود؛ زیرا مجاری رگ ها در اثر سردی های منجمد شده یا بلغم دچار گرفتگی شده اند و تنها خون رقیق از آن ها دفع می شود.

رنگ خون این افراد به رنگ روشن، صورتی یا قهوه ای روشن تغییر پیدا می کند؛ زیرا رطوبت خون زیاد است و بلغم آن را بالا برده است.

در رحم های سرد موهای ناحیه آنه کم است.

خون ریزی های زیاد ناشی از سردی های شدید به مرور زمان باعث قطع قاعدگی می شوند؛ زیرا گرفتگی عروق در اثر بلغم شدید به مرور زمان تشدید می شود.

به همین دلیل باید سریعا رحم بلغمی را شناسایی کرد تا از قطع قاعدگی جلوگیری نمود.

مزاج های زنان
مزاج های زنان

مزاج گرم و خشک رحمی:

در دختران جوان و کسانی که در سن نوجوانی هستند رحم های گرم و خشک به میزان زیادی دیده می شود؛ زیرا این افراد در سن گرمی هستند و تمایل رحم به سمت گرمی و خشکی می باشد.

علائم:

افرادی که مزاج گرم و خشک دارند خود نیز طبعا دارای مزاج گرم و خشک می باشند؛ زیرا اغلب اوقات رحم به عنوان عضوی تابع بدن از مزاج بدن افراد پیروی می کند.

اغلب افراد دارای رحمی با مزاج گرم و خشک لاغر هستند؛ زیرا سوخت و ساز و ازبین رفتن رطوبت بدن آن ها باعث ایجاد خشکی در بدن و اعضای این افراد می گردد و در نتیجه مشکلاتی نظیر یبوست، خشکی رحم و کاهش ترشحات رخ می دهد.

به علت وجود صفراوی زیاد معمولا کسرت مو در ناحیه ی آنه دیده می شود.

در ابتدا کسرت خون قاعدگی وجود دارد، اما به مرور زمان گرمی زیاد باعث خشکی شده و این خشکی می تواند باعث گرفتگی دهانه ی عروق رحمی و عدم قاعدگی گردد؛ بنابراین اگر در ابتدا این مشکل درمان نشود، ممکن است در انتها خشکی و ضعفی که بر رحم مستولی می شود باعث تاخیر یا قطع قاعدگی گردد.

نکات ذکر شده اهمیت اصلاح مزاج در رحم را نشان می دهند.

باما همراه باشید :

مقدمه : مبحث کثرت قاعدگی بخش اول

 

ویزیت رایگان
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.