لاغری می خواهید یا تناسب اندام؟! با حفظ سلامت بدن به زیباترین استایل خود برسید

بر اساس یافته های محققان ، لاغری همیشه به معنای سلامتی نیست و حتی گاهی از اوقات لاغر شدن ، باعث بروز برخی بیماری ها نیز می شود. آنها موفق شدند ژنی را کشف کنند که فرد را لاغر می کند، اما موجب افزایش خطرات حمله های قلبی و دیابت نوع دوم هم می شود و اساسا بیماری های متابولیک را افزایش می دهد. نام این ژن لاغری lean gene می باشد. ایده کشف این ژن، زمانی به ذهن دانشمندان رسید که افراد لاغری را مشاهده کردند که اتفاقا از بیماری های قلبی و دیابت هم رنج می بردند. با کمک این ژن می توان چربی هایی که به پوست نزدیک هستند را از بین برد.
این ژن لاغری همچنین سطح کلسترول مضر بدن و قند خون را هم افزایش می دهد و جالب اینجاست که این دو مشکل از اضافه وزن بوجود می آیند!!

انجام ورزش منظم و انجام آزمایش های دوره ای برای مطمئن شدن از سلامتی کامل جسمانی ضروری هستند، آنها را دست کم نگیرید.

لاغر شدن خوب است به شرطی که سلامتی را تهدید نکند

امروزه هدف لاغر شدن مردم، خصوصا خانم ها، پیش از سلامتی ، زیبایی است. ملاک زیبایی در هر عصری متغیر بوده و همیشه در حال تغییر است. در حال حاضر از مهم ترین اصول زیبایی، لاغری و عدم اضافه وزن است.

معمولا خانم ها سعی می کنند خودشان را با ملاکات زیبایی دوره خودشان زیباتر کنند. جالب است که در بسیاری از موارد، ملاکات زیبایی هر عصری، پس از گذر زمان، برای عصر جدید خنده دار بنظر می رسد. مثلا در دوران قاجار که حرمسراها در ایران رواج داشت، چاقی یکی از ملاکات زیبایی زنان بوده است و مطمئنا تصاویر این زنان را دیده اید. در آن زمان زن چاق، یک مزیت مهم داشت و گمان می کردند چاقی او باعث قدرتمندتر شدن و توانایی بالای او برای فرزند آوری است.

اما می بینیم که با گذر زمان، این ملاک به کلی از بین رفت و لاغری جای خودش را به چاقی سپرد!!

ما در این مقاله به دنبال خوب یا بد بودن این ملاکات نیستیم، ذات انسان زیباست و زیبایی را دوست می دارد. بنابراین زیبا بودن بسیار عالی است. اما آنچه در این مقاله به دنبال آن هستیم، سلامتی انسان است. معقولانه نیست به خاطر نگاه دیگران و کمی زیباتر بودن، سلامتی خود را به خطر بیندازیم. پس لطفا از لاغر شدن به قیمت ضرر به سلامتی خودتان صرف نظر کنید!!

زیبایی با تناسب اندام

زیبایی واقعی در سلامتی و تناسب اندام است

بدن همه انسانها با یکدیگر متفاوت است از رنگ و جنس پوست و مو گرفته تا نوع استخوان بندی آنها و … . بنابراین زیبایی هر کس در تناسب اندام خودش بوده و این مهم است که شما تشخیص دهید چه زمانی تناسب اندام دارید.

بنابراین لاغری هر فردی نمی تواند به معنای زیبایی او باشد. از آنجایی که بدن افراد متفاوت است، برخی از آنها به کالری و مصرف مواد غذایی بیشتری احتیاج دارند. اگر شما هدف اولتان لاغری باشد، نه سلامتی، طبق رژیم لاغری خودتان عمل می کنید ، اما اگر به سلامتی خود بیشتر اهمیت دهید، رژیم لاغری ای را انتخاب می کنید که هیچ ضرری به سلامتی شما هم نزند. مهم تر از لاغری ، تناسب اندام و نداشتن اضافه وزن است و الّا فقیران هندی باید از همه زیباتر باشند زیرا بسیار لاغرند. ممکن است کسی لاغر باشد اما اندام سرحال و مناسبی نداشته باشد، در این صورت زیبایی فرد هم تحت شعاع قرار می گیرد. بنابراین سعی کنید با تغذیه سالم، تناسب اندام خود را حفظ کنید.

اما اینرا از یاد نبرید که اضافه وزن و پرخوری، 2 عامل مهم بیماری زا هستند و تاثیرات مخرب آنها از لاغری بیشتر است. لذا باید به شدت از آنها دوری کنید. پیشنهاد ما این است که از افراط و تفریط در برنامه غذایی خود و انجام ورزش ها پرهیز کنید تا در متناسب ترین شرایط وزنی ، سلامتی و زیبایی قرار بگیرید.

🌟 قانونی در طب سنتی : سلامتی = زیبایی

اگر یک برنامه غذایی سالم دارید و نحوه تحرک و ورزش خود را بخوبی مدیریت می کند و همچنین از تنش های عصبی خود را به دور نگه می دارید، باید بگوییم که شما با این منوال و البته با توکل بر خدا، در بهترین شرایط سلامتی قرار دارید. هنگامی که بدن سالم باشد، همه نقاط بخوبی وظایف خود را انجام می دهند و در نتیجه رنگ و نشاط پوست شما ارتقاء می یابد، چهره شما جذاب تر و با انرژی تر می شود و به عبارتی پاکی درون شما ، ظاهر شما را هم زیبا و آراسته می کند.


خوشحال می شویم سوالات و پیشنهادات خود را با ما در اکسیرطب در میان بگذارید … .


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.