14 غذای کم کالری که لاغر شدن را سریع و آسان می کنند!

انرژی ای که در مواد غذایی وجود دارد، کالری نامیده می شود. تامین کالری برای زنده ماندن و عملکرد صحیح بدن لازم است. خبر خوب آن است که غذای کم کالری، از آب و فیبر بالایی برخوردار است که به این شکل شما هم رژیم لاغری خود را دنبال می کنید و هم گرسنگی خاصی را احساس نمی کنید.

14 غذای کم کالری که برای لاغر شدن مفید هستند

1) سیب
سیب که میوه ای بهشتی است، بسیار مغذی بوده و یک فنجان از تکه های سیب (معادل 125 گرم) ، حاوی 57 کالری است و 3 گرم هم فیبر خوراکی دارد. از آنجایی که برای هضم سیب، به سوزاندن انرژی نیاز است، لذا حجم کالری اصلی سیب کمتر از 57 خواهد بود.
2) اسفناج
اسفناج مملو از منگز، فولات و ویتامین A، C و K است. 100 گرم از اسفناج دارای 23 کالری است. خواص اسفناج برای جلوگیری از سرطان نیز بسیار مفید است زیرا سرشار از آنتی اکسیدان بوده و فلاونوییدها و کاروتنوییدهای بالایی دارد. اسفناج را می توانید در قالب خورشت و یا سالاد نوش جان کنید.
3) کرفس:
یکی از بهترین مواد غذایی کم کالری در رژیم لاغری، کرفس است. کرفس سبزی ای مفید و سرشار از ویتامین k است که خاصیت های ضد التهابی آن هم برای کاهش التهابات کارایی دارد.
4) سبزی شاهی:
10 گرم از سبزی شاهی (یک سوم فنجان) دارای 3 کالری است که بسیار اندک است. این سبزی طعم تند خفیفی دارد و دارای کلسیم، ویتامین k و پتاسیم است
5) هویج:
هویج از سبزیجات کم کالری و البته خوش مزه است. یک فنجان هویج (128 گرم) از 53 کالری برخوردار است و جالب است بدانید که مصرف این سبزی بیشتر از 400 برابر نیاز روزانه شما به ویتامین A را تامین می کند و به همین دلیل است که آنرا برای تقویت بینایی پیشنهاد می کنند.
6) سینه‌ی بوقلمون:
100 گرم از سینه بوقلمون دارای 111 کالری است که در مقایسه با سبزیجات، کالری بیشتری دارد. سینه بوقلمون مملو از پروتئین، نیاسین و ویتامین B6 است. مصرف این غذای کم کالری و خوشمزه در رژیم لاغری شما می تواند بسیار مفید باشد.
7) کاهو:
هر 100 گرم کاهو، 16 کالری دارد. کاهو دارای ویتامین های C و K است. غذای کم کالری ای مثل کاهو را می توانید بیشتر مصرف کنید تا احساس سیری واقعی داشته باشید و در عین حال کاهش وزن را هم از دست ندهید.
8) نارنگی:
یک نارنگی معمولی (74 گرم) فقط دارای 35 کالری است. این میوه به ویتامین C بالایی که دارد مشهور است.
9) رازیانه:
یک فنجان رازیانه خام(78 گرم) فقط 27 کالری دارد. رازیانه که یک چاشنی شناخته می شود را می توانید به طور خام، سرخ شده و یا کبابی نوش جان کنید.

غذای کم کالری چیست

10) سیر:
در یک حبه سیر فقط 5 کالری وجود دارد. خواص سیر برای سلامتی فوق العاده است. قرن هاست از این غذای کم کالری برای التیام بیماری های مختلف استفاده می کنند. سیر ضد سرطان است، باعث کاهش فشارخون می شود و … .
11) لیمو ترش:
در 30 گرم از آبلیمو، تنها 8 کالری وجود دارد. مصرف لیمو به علت خاصیت آنتی اکسیدانی ای که دارد، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها می شود.
12) پیاز:
یک پیاز معمولی (110 گرم) از 44 کالری برخوردار است. خواص پیاز هم برای سلامتی فوق العاده است و توصیه می کنیم در همین رابطه مقاله را مطالعه کنید.
13) کلم:
یک فنجان کلم، (67 گرم) از 34 کالری تشکیل شده و جالب است بدانید که در همین مقدار کلم، 7 برابر ویتامین K مورد نیاز بدن وجود دارد، لذا آنرا از غنی ترین منابع طبیعی ویتامین K می شناسند.
14) فلفل:
یک فنجان از فلفل دلمه (149 گرم) از 46 کالری تشکیل شده. خواص آنتی اکسیدانی فلفل باعث محافظت از بدن شما در برابر سرطان ها می شود.

ویزیت رایگان
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.