روش های لاغری | بخش اول: روانشناسی لاغری ، با قدرت ذهن لاغر شوید !!

گاهی اوقات، رژیم لاغری را به درستی انجام می دهید و کاهش وزن مناسبی هم پیدا می کنید ، اما پس از مدتی به وزن قبل خود باز می گردید و شاهد آن هستیم که عده ای، دیگر تصمیم جدی ای برای لاغر شدن نمی گیرند! از مهم ترین عوامل لاغری، ذهن و خواسته ی فرد است. موضوع لاغر شدن دائمی، چیزی است که شما پیش از شروع رژیم لاغری، باید کاملا به آن عقیده داشته باشید و دیگر خود را فردی که اضافه وزن دارد ، ندانید. در ادامه با بررسی روانشناسی لاغری اطلاعات بسیار جالبی را بدست می آورید … .

ضمیر خود آگاه و ضمیر ناخود آگاه انسان

ضمیر فهم انسان از 100 درصد، تنها یک درصد آنرا ضمیر خودآگاه تشکیل میدهد و 99 درصد دیگر مربوط به ضمیر ناخودآگاه است. اما تفاوت آنها در این است که ضمیرخودآگاه شعور دارد و قادر به فکر و انتخاب ، اما ضمیر ناخداگاه، شعور و درکی ندارد.

ضمیرناخودآگاه ، تابع ضمیر خودآگاه:
ضمیر ناخودآگاه ما انسانها، طبق ضمیر خودآگاه شما کنترل می شود: اگر شما بگویید من نمی توانم لاغر شوم ، آن ضمیر هم خود به خود، در نتوانست به شما کمک می کند!
اساسا هر ذهنیت و عقیده ی مثبت یا منفی ای که دارید، ضمیرناخودآگاه می تواند طبق همان ذهنیت، در شما تاثیر می گذارد.

پس فراموش نکنید : در دوران رژیم لاغری فقط به این عقیده باور داشته باشید که شما دیگر قرار است لاغر باشید و اضافه وزنی نخواهید داشت.

روانشناسی لاغری و تاثیر شدید علاقه در لاغری

✔ یکی از روش های لاغری، آن است که فقط علاقه زیادی به لاغر شدن داشته باشید!

اگر علاقه شما بالا باشد، ضمیر ناخودآگاهتان، شما را به انجام آن کار مجبور می کند. انسان، در آخر به سمت علاقه خود حرکت می کند و آنرا به دست می آورد. تنها نگاهی کلی به فواید لاغری می تواند شما را عاشق لاغری کند زیرا اغلب بیماری ها به علت چاقی و اضافه وزن است.

🌟 شاد باشید و لاغر شوید

با توجه به آنچه گفته شد، رژیم لاغری خود را باید به نوعی تنظیم کنید که خودتان هم آنرا دوست داشته باشید تا در نهایت با لاغری دائمی برسید. به تاثیرات فوق العاده ای که لاغری در زیبایی، سلامتی و راحتی شما می گذارد فکر کنید و سختی های رژیم لاغری را فراموش کنید. شما هر چه را در ذهن خود دوست داشته باشید، روزی محقق می کنید، پس لاغری واقعی زمانی اتفاق می افتد که فکر و صد البته تغذیه خود را بخوبی مدیریت کنید.

✔ وقتی ذهن شما به دنبال چاقی باشد و هنوز عاشق پرخوری است، طبعا شما نمی توانید به لاغری فکر کنید و لاغر شوید.

به این شکل شما در ناخودآگاه چاق هستید و در خودآگاه لاغر، که در نهایت به سمت همان ناخودآگاه خود می روید و اضافه وزن پیدا می کنید. اگر واقعا می خواهید لاغر شوید، باید به لاغری و عادت های تغذیه ای آن ، بیشتر از چاقی و عادت های غلط تغذیه ای آن معتقد باشید.

ناراحتی و افسردگی ، دشمنی برای لاغری شما

معمولا افسردگی با افزایش وزن، همراه است. بعلاوه شواهد نشان می دهند که چاقی و افسردگی دو عاملی هستند که یکدیگر را تقویت می کنند. اما جالب است بدانید که افسردگی، نه تنها باعث افزایش مصرف غذایی می شود، بلکه تاثیرات مستقیمی روی بدن دارد که باعث بیماری هایی مثل دیابت نوع 2 می شود. ناراحتی و خصوصا افسردگی، مسئله ایست که انسان را از هر هدفی عقب نگه میدارد و درمان آن بسیار مهم است. بنابراین سعی کنید با شناخت راه های صحیح شاد و خوشحال بودن، لاغر شوید و از زندگی لذت ببرید.

لاغری با حفظ آرامش

روانشناسی لاغری : استرس و نگرانی تعطیل !!

قطعا غذاخوردن به آرامش و تسکین انسان کمک می کند. هنگامی که شما تحت فشار هستید، به سراغ چیزی می روید که شما را آرام کند و در بسیاری از موارد ، این انتخاب یک ماده غذایی است. اگر این روند برای شما به عادت تبدیل شود، باعث چاقی و بیماری های آن خواهد شد.

⭐ بنابراین مشکل شما غذا نیست که باید کنترل شود، بلکه استرس شماست که باید مدیریت شود تا باعث وسوسه شما به غذاخوردن نشود.

هر آنچه در شما استرس ایجاد می کند را شناسایی کرده و از آن فاصله بگیرید و تا جایی که می توانید زندگی ای آرام و با نشاط را برای خود آماده کنید تا از شر اضافه وزن راحت شوید.
ورزش یکی از بهترین روش های لاغری و درمان استرس محسوب می شود.

چند عادت ساده که به لاغری شما کمک می کند

  • قابلمه غذا را خارج از محدوده میز بگذارید.
  • پس از اتمام غذا، سریع از سر سفره بلند شده و به کاری دیگر مشغول شوید.
  • حذف مواد غذایی غیر سالم از برنامه غذایی مثل فست فودها که ارزش غذایی پایینی دارند و چاقی را سرعت می بخشند.
  • هوس های غذایی خود را بشناسید و آنها را از برنامه غذایی خود خارج سازید.
  • از طرفند جایگزینی غذاهای مناسب به جای نامناسب استفاده کنید. مثلا میوه شیرین را جایگزین شیرینی بکنید.
  • خارج شدن از خانه، تحرک و ترجیحا ورزش را حتما در برنامه روزانه و هفتگی خود استفاده کنید. با این کار روحیه و نشاط شما افزایش یافته و البته برای مدتی از کنار یخچال و خوراکی های آن هم دور شده اید و راحت ترید.
جمع بندی بحث روانشناسی لاغری:
بنابراین قدم اول برای لاغری دائمی، داشتن تفکر و عادت هایی مطابق لاغری است. در حقیقت برای لاغر بودن، باید یک سبک زندگی ای را برای همیشه قبول کنید که البته به شما سلامتی بدن و فکر می دهد، به زیبایی و راحتی شما کمک ویژه ای می کند و مزیت های دیگری که لاغری به چاقی دارد و خودتان بهتر مطلعید … .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.
اکسیرطب آماده پاسخگویی به سوالات و مشاوره دهی به شما عزیزان است ، با ما در ارتباط باشید … .


 

ویزیت رایگان
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.