روش های لاغری| بخش دوم: ورزش کنید لاغر شوید چربی بسوزانید

روش های لاغری متفاوت بوده و استفاده از این روش ها در کنار یکدیگر می تواند تاثیر آنها چند برابر کند. ورزش لاغری یکی از مهم ترین روش های لاغری محسوب می شود که معمولا لاغری واقعی و ماندگار بدون آنها اتفاق نمی افتد. تحرک و ورزش چیزی هستند که زندگی و سلامتی شما را تضمین می کنند.

1) ورزش لاغری : آهسته و مداوم بدوید

یک ساعت دویدن معمولا معادل است با سوزاندن 555 کالری. همیشه دویدن ورزش لاغری شناخته میشده و این ورزش خیلی هم کم دردسر و البته کم خرج است. فقط یک جفت کفش مناسب ورزش نیاز دارید و بس.
دویدن در روز از مزایای زیر برخوردار است:

  • افزایش سرعت سوخت و ساز بدن.
  • ارتقاء سطح فیتنس و استقامت بدن.
  • سرعت بخشی به چربی سوزی بدن

برای شروع، سعی کنید تمرکز خود را به جای سرعت، روی مسافت قرار دهید تا بتوانید بیشتر ورزش کنید و به مرور سرعت خود را هم مطابق مسافت تنظیم کنید.

2) دوچرخه سواری کنید و کالری بسوزانید

یک ساعت دوچرخه سواری مفید یعنی : سوزاندن 508 کالری. مزیت این ورزش لاغری (دوچرخه سواری) آن است که علاوه بر چربی سوزی، روی سلامت قلب و سیستم تنفسی هم تاثیرگذار است. به طور کلی اگر بتوانید با دوستان خود ورزش های لاغری را انجام دهید، تاثیر آنها بیشتر هم خواهد بود زیرا رقابت، شما را به تلاش و تحرک بیشتری وادار می کند.

3) ورزش های لاغری هوازی

ورزش های هوازی را می توانید در خانه به سادگی انجام دهید. در یک ساعت ورزش لاغری هوازی ، 399 کالری سوزانده می شود. با انجام ورزش های هوازی، ضربان قلب، افزایش جدی ای پیدا میکند و باعث سوزانده شدن کالری های انباشته در بدن میشود. توصیه می شود هفته ای 2 تا 3 مرحله این ورزش لاغری را انجام دهید و برای هر مرحله از این ورزش، 20 دقیقه وقت کافی است.

ورزش لاغری شنا برای لاغری

4) شنا کنید ، کالری بسوزانید ، چربی ها را نابود کنید

شنا از نشاط آور ترین ورزش های لاغری بحساب می آید. شما با یک ساعت شنا، 892 کالری می سوزانید! شما با شنا کردن، کالری بالایی می سوزانید و این در حالی است که از شنا کردن خود لذت می برید و در عین حال لذت لاغر شدن را هم تجربه می کنید. شما در آب، بدن خود را به چالش حرکتی کشانده اید و بدن برای حفظ موقعیت و تعادل خودش به هنگام شنا کردن، مجبور است کالری زیادی بسوزاند و این سرعت لاغری شما را افزایش می بخشد.

5) ورزش لاغری : پیاده روی

پیاده روی ورزش لاغری ایست که برای همه افراد و هر سن و سالی موثر است. در یک ساعت پیاده روی مفید، 167 کالری سوزانده میشود. کسانی که مشکلات مفصلی دارند و قادر به دویدن نیستند می توانند از پیاده روی حداکثر بهره برداری را بکنند. در ضمن قدم زدن و پیاده روی در تغییر و بهبود روحیه موثر خواهد بود و از جهت روانشناسی لاغری، بسیار مفید است و این قاعده برای تمام ورزش های لاغری صادق است.
جالب است بدانید که برخی از مطالعات نشان میدهند تاثیر پیاده روی برای لاغری بیشتر از دویدن است.
چه زمانی پیاده روی ، ورزش محسوب می شود؟
هنگامی که حرف زدن در حین پیاده روی برای شما کمی مشکل باشد و مقداری به نفس نفس می افتید، نشانه آن است که سرعت پیاده روی شما کاملا مناسب است.

آموزش 3 حرکت ورزشی برای لاغر شدن

1️⃣ حرکت اسکات را به درستی انجام دهید

روز های اول، حرکت اسکات را با کمک صندلی انجام دهید تا آنرا بخوبی یاد بگیرید. اوایل این ورزش لاغری، هنگامی که پایین می آیید، روی صندلی بنشینید و بعد بایستید. پس از مدتی، تا جایی که صندلی را لمس کنید ، پایین بیایید اما ننشینید و دوباره بایستید. این حرکت را وقتی زیاد انجام دهید، نیازی به صندلی ندارید و می توانید هر لحظه ای که خواستید آنرا انجام دهید.

2️⃣ خم شدن و پارو زدن

در این حرکت، شما نه تنها عضلات بالای کمر خود را تقویت می کنید، بلکه عضلات دو سر بازویی شما هم تحت تاثیر واقع می شود.
آموزش نحوه انجام این حرکت:
در حالی که پاهایتان را به عرض شانه خود باز کرده اید و ایستاده اید، زانوها را خم کرده و مفاصل را به سوی جلو خم کنید. توجه کنید که در حین حرکت نباید قوز کنید و عضلات شکم و پهلو را درگیر نکنید.
حالا وزنه را در حالی که دستانتان، به اندازه عرض شانه هایتان باز است نگهدارید و آرنج خود را خم کنید و هر دو دست را سمت بدن بیاورید ، پس از کمی مکث، دست ها را به نقطه شروع بازگردانید.

ورزش لاغری کرانچ برای لاغر شدن

3️⃣ با حرکت کرانچ ، چربی سوزی کنید و تناسب اندام داشته باشید

با حرکت کرانچ، می توان عضلات شکم، ران و پهلو را تقویت کرد.
نحوه اجرای جرکت کرانچ: روی زمین به پشت دراز بکشید و پاها را کامل روی زمین بگذارید و سرتان را به شکل ایستاده بین کف دست ها قرار دهید. سپس پایین کمر را سمت پایین فشار دهید. حالا باید عضلات پهلو و شکم را درگیر کنید و با یک حرکت، اول سر و سپس شانه و بالای کمر را از زمین بلند کنید و آرام بازگردانید به حالت قبل و همینطور این حرکت را تکرار نمایید.

ویزیت رایگان
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.